תנוחות הנקה

לפני שנדבר על תנוחות הנקה והנקת תינוק, חשוב להדגיש שישנן מספר בהן ניתן להניק, אך יתכן שתנוחה מסוימת המתאימה לך לא תתאים לאם מניקה אחרת. התנוחות מושפעות ממבנה הגוף של האם, גיל התינוק, שיקולים בריאותיים של האם ושל התינוק, רמת הניסיון של האם המניקה ועוד.

הנוחות חשובה אך לא תמיד התנוחה הנוחה ביותר עבורך היא המתאימה ביותר להנקה.
 
 

מבוא לתנוחות הנקה

תנוחות ההנקה להנקת תינוק צריכות להבטיח אחיזה טובה של התינוק בשד או בפיטמה. ישנן תנוחות שונות אך כולן צריכות להבטיח את אותם דברים בסיסיים:
 
ראש התינוק - כאשר עוסקים בהנקת תינוק יש לאפשר לראשו להיות חופשי, אחזי את התינוק בשכמות ותני תמיכה לעורף אך אפשרי לראש לנוע בחופשיות.
גוף התינוק - יש להצמיד את גוף התינוק לגוף האם כאשר בטן נוגעת בבטן.
הפיטמה - אמהות רבות עושות את הטעות ומנסות לכוון את הפיטמה ישירות לפה, כווני את הפיטמה לכיוון האף והתינוק כבר ימצא אותה לבד.
 
בעודך מניקה יש לקרב את התינוק אל השד ולא לנסות להטות את גופך לכיוון התינוק; יש לשמור על קו ישר בציר של אגן התינוק-מותניים-כתף ואוזניים. כמו כן שימי לב שהוא פותח פה גדול המכסה את החלק התחתון של העטרה בעודו יונק.
 

תנוחות הנקה להנקות ראשונות

יש המכנים זאת תנוחת מעבר, זוהי התנוחה המתאימה לתינוקות שזה עתה נולדו והם עדיין קטנים. בעזרת התנוחה ניתן לתרגל ולהתחיל ללמד את התינוק לינוק. מומלץ לעשות זאת בעזרת כרית, תוכלי לעשות זאת בעזרת כרית הנקה מיוחדת ואם אין לך ניתן להשתמש בכרית גדולה ונוחה. את הרגליים ניתן להניח על שרפרף.

אל תרכני לעבר התינוק, קרבי אותו לשדייך כאשר את תומכת בו בעזרת היד הנגדית, כלומר אם את מניקה בשד ימין תמכי בו בעזרת יד שמאל.
 

הנקה בשכיבה

תנוחה זו הרבה פעמים נוחה מאוד עבור האם אשר בדרך כלל סובלת מעייפות וכאבי גב, תנוחה זו להנקת תינוק מאפשרת לאם לנוח ולהניק. היא מתאימה מאוד להנקות שלאחר הלידה וכאשר ישנם תפרים של ניתוח קיסרי או טחורים.

בשביל לבצע הנקה בשכיבה, שכבי על הצד עם כרית תומכת לראשך, כופפי את הברכיים עם עוד כרית תומכת ביניהן. את התינוק יש למקם בשכיבה על הצד, היעזרי בשמיכה מגולגלת בשביל לתמוך בגופו. שימי לב שעליו להיות בתנוחת צד כאשר בטנו מופנית לעבר בטנך.
 
ישנן עוד תנוחות הנקה שלא הזכרנו כנו תנוחת הנקה אינסטינקטיבית והתנוחה הקלאסית שלא הזכרנו במאמר זה.
 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222