שאלות לגבי הנקה וגלולות

שאלה שנשאלת הרבה פעמים בפורום הנקה היא לגבי גלולות הנקה. הכוונה היא לגלולות למניעת היריון אותן נשים חוששות לקחת במהלך תקופת ההיריון. עוד שאלה הקשורה לגלולות הנקה בה נתקלנו בפורום היריון היא האם בכלל יש צורך בגלולות במהלך תקופת ההנקה? השאלה באה מתוך אמונה לפיה לא ניתן להיכנס להיריון בזמן ההנקה. פנינו ליועצת הנקה מכבי וביקשנו שתעשה לנו סדר בעניין.

 

גלולות ופעילות הורמונלית

 
הפנינו ליועצת הנקה מכבי את השאלות אותן ראינו בפורום הנקה, שאלות המדאיגות אימהות רבות והיא עשתה לנו סדר בדברים. כפי שהסבירה לנו יועצת הנקה מכבי, גלולות הנקה (למניעת היריון) הן בעצם הורמונים המשבשים את הפעילות הנורמלית בגוף וכך מסייעים למניעת היריון. בתקופת ההנקה, על מנת לספק את צורכי התינוק, גוף האישה רווי בפעילות הורמונלית. ישנם שני הורמונים חשובים המשתחררים בזמן ההנקה הפרולקטין ואוקסיטוצין.

הראשון הוא ההורמון האחראי על ייצור החלב  והשני מכווץ את הרחם בזמן הלידה וגם מקל על הפרשת החלב בזמן ההנקה. בתקופת ההנקה, בעקבות הפעילות ההורמונלית הנ״ל האישה עוברת תקופה ללא ווסת ורמת הפוריות שלה יורדת באופן זמני; הסיכויים להיכנס להיריון בתקופה זו הם קטנים אך בהחלט אפשריים. אם אינכם מעוניינים בהיריון אל תסמכו על זה במאת האחוזים.
 
ישנן גלולות הנקה מיוחדות, כלומר גלולות למניעת היריון המיועדות לתקופת ההיריון. אלו הן גלולות אשר אינן מכילות אסטרוגן אלא פרוגסטרון בלבד. הגלולה הרגילה המשלבת את שניהם ידועה כפוגעת בייצור החלב. אך למרות שגלולת היריון נחשבת לבטוחה למותרת לשימוש, הדעות בעניין חלוקות.

ישנן עדויות שכן קיימת פגיעה, אמנם מצומצמת יותר, בייצור החלב והורומנים עוברים באמצעות החלב אל התינוק בכמות קטנה.
 
יועצת הנקה מכבי הוסיפה והסבירה שישנה בעיה טכנית בניטור השפעת גלולות הנקה על כמות החלב. הבדיקה הראשונה בטיפת חלב נערכת בגיל חודש ואם הכל תקין התינוק יוזמן לבדיקה בגיל חודשיים; במידה והאם החלה לקחת גלולות כשישה שבועות לאחר הלידה, ההשפעה על התינוק עדיין לא תהיה ברת מדידה.
 
שאלות מסוג זו חוזרות ועולות בפורום הנקה. ההמלצה שלנו היא לכל אם לבדוק את הנושא באופן אישי תוך כדי עבודה עם רופא נשים ויועצת הנקה על מנת שיוכלו לשמור בו זמנית על בריאות האם והתינוק. 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222