על חלב אם ראשוני וצהבת הנקה

צהבת! מילה המעוררת דאגה אצל כל האימהות, אך האם באמת יש סיבה לדאגה? ומה זה חלב אם ראשוני והאם יש קשר בינו לבין צהבת הנקה? על זאת ועוד במאמר הבא שכל אם לתינוק יונק חייבת לקרוא.
 

חלב אם ראשוני

לקראת הלידה הגוף מתחיל לייצר חלב אם ראשוני, או בשמו מדעי - קולסטרום. זהו חלב אשר נועד לתמוך בכל צורכי התינוק בימיו הראשונים. למעשה גופך מתחיל לייצר קולסטרום כבר בשבוע העשרים להריון על מנת לתמוך גם במקרים של לידה מוקדמת.
בימים הראשונים לאחר הלידה התינוק עדיין אינו מסוגל לינוק כמויות גדולות, כאן הקולסטרום מתגייס לעזרתו ומגיע במרקם מרוכז המספק לתינוק את כל צרכיו בימים אלו. כמו כן הקולסטרום מספק לתינוק יונק את הנוגדנים הדרושים.
 

עכשיו, מה הקשר לצהבת הנקה?

צהבת הנקה נגרמת מנוכחות של חומר בשם בילירובין בדם; חומר זה הוא תוצאה של פירוק כדוריות דם אדומות, תהליך טבעי לחלוטין המתרחש בגוף בכל עת.  הכבד הוא זה הממונה על סילוק הבילירובין מהגוף; אך כאשר מדובר בתינוק צעיר הכבד עדיין אינו מתפקד בצורה מושלמת ואינו מסלק את הבילירובין בצורה יעילה. עוד אלמנט אשר משפיע על כמויות הבילירובין הוא העובדה שלתינוקות ישנה כמות גדולה יותר של כדוריות דם אדומות בדם. גם מיעוט של שתן וצואה יכולים לפגוע בפינוי הבילירובין מהגוף. ברמת העיקרון צהבת הנקה היא אינה דבר מסוכן אך יש צורך לשלול מקרים של תפקוד לקוי של הכבד. הבילירובין בפני עצמו, בכמויות הנכונות, הוא חומר חשוב בשביל הגוף, הוא משמש כאנטיאוקסידנט ומשערים שיש לו חלק בהסתגלות של התינוק לרמות החמצן באוויר שהן גבוהות יותר מאלו אשר ברחם.
 
חלב אם ראשוני, הקולסטרום, לוקח חלק חשוב גם בפינוי הבילירובין מהגוף ומניעת צהבת הנקה.
 

תכונות נוספות של חלב אם ראשוני
  • מכיל לקטופרין, חומר אנטי דלקתי אשר פוגע בבקטריות הנמצאות במערכת העיכול.
  • מסייע לחיידקים הטובים במערכת העיכול (חיידקים ממשפחת הפרוביוטיים).
  • מגן מפני זיהומים, אלרגיות ומחלוקת. חלב אם ראשוני מכיל כמות גבוהה של נוגדנים אשר התינוק עדייו אינו מסוגל לייצר בעצמו והם גם אינם יכולים להגיע על התינוק בשלב הרחם.
  • מכיל חומצות שומן בלתי רוויות החיוניות להתפתחות המוח.
  • מספק לתינוק יונק את רמת הקלוריות הדרושה על מנת לשמור על חום גופו. 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222