על הנקה ואכילה

נשים מניקות מרגישות תחושה חזקה של רעב היוצר דחף לאכול. זוהי תופעה מוכרת הנגרמת בגלל הורמון הפרולקטין היוצר את תחושת הרעה. אבל מה אוכלים? כאם מניקה את בוודאי מודעת שלתזונה שלך ישנה השפעה ישירה על החלב שגופך מייצר אבל אינך בטוחה כיצד אוכל בהנקה משפיע והאם ישנם מאכלים מהם כדי להימנע.

אז במיוחד עבור האם המודאגת, מדריך קצר להנקה נכונה הנוגע בהיבט של אוכל בהנקה; מי מותר ורצוי לאכול ומה אסור לאכול בהנקה.

 
 

לאכול נכון בהנקה

לפני שנדבר על מה אוכלים ומה לא אוכלים, רק נזכיר שחשוב לאכול בצורה מסודרת ולא לדלג על ארוחות. ארוחות מסודרות חשובות למי שרוצה לשמור על תזונה נכונה וגם מסייעות להתמודד עם תחושת הרעב הנגרמת בזמן ההנקה. מומלץ לאכול 6 ארוחות ביום, כאשר בוקר, צהריים וערב הן הארוחות העיקריות וביניהן ישנה ארוחה קלה.

בארוחות עצמן יש לשלב חלבון, פחמימות, שומן וכמובן ירקות ופרות. שמירה על מסגרת זו היא דבר חשוב להנקה נכונה.
 
ישנן נשים הנדרשות להגברת ייצור חלב אם; באמצעות שמירה על תזונה נכונה והקפדה על צריכת חומרי הגלם שהגוף צריך על מנת לייצר את החלב, ניתן להגביר את ייצור החלב. אם את נדרשת להעלות את צריכת החלב מומלץ להקפיד על צריכת בשר רזה, פחמימות מורכבות, פרות וירקות וכמובן סידן.

אך כאשר מדובר על אוכל בהנקה תמיד חשוב לשמור על תזונה מאוזנת, אחרת הגוף לחפש את החומרים הדרושים לייצור החלב בגופך, למשל יספוג סידן מעצמותייך על מנת לספק את צורכי התינוק, דבר שיפגע בבריאותך.

 

מה אסור לאכול בהנקה?

ישנם מזונות אשר משפיעים לרעה על החלב; אין הם אסורים לאכילה אך יש להימנע מכמויות גדולות של מזונות אלו. נענע, פטרוזיליה, שיבא, מנטה ועוד כמה סוגים של צמחי תבלין עלולים לגרום לייבוש החלב כאשר צורכים כמויות גדולות. מקובל לחשוב שאסור לצרוף קפה בהנקה נכונה; ניתן לשתות קפה אך כמו תמיד אין להגזים.

אם את שותה קפה, שתי מייד לאחר ההנקה על מנת לתת לגוף הזדמנות לפרק את הקפאין בטרם ההנקה הבאה. אלכוהול אינו מומלץ, אך במידה ואת שותה אלכוהול מומלץ לשאוב חלב על מנת מראש על מנת שאלכוהול לא יעבור אל התינוק במהלך ההנקה. 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222