מדריך ל תזונה בהנקה

אנו האימהות תמיד מודאגות לבריאות תינוקנו. באופן טבעי כאשר אנו מניקות אנו מוטרדות מנושא התזונה מכיוון שאנו מבינות כי חוסרים בתזונה עלולים להשפיע על הרכב החלב וכך להשפיע גם על התפתחות התינוק. פנינו למדריכת הנקה וביקשנו ממנה שתעשה לנו סדר בנושא תזונה בהנקה והאם ישנם מזונות אסורים בהנקה?
 

תזונה בהנקה

 
באופן כללי, בתקופת ההנקה חשוב להגביר את צריכת הקלוריות; אם מניקה או בהיריון זקוקה לתוספת של כחמש מאות קלוריות ביום. באופן טבעי אימהות מניקות חוות תחושת רעב, בעיקר בשלושת החודשים הראשונים שלאחר הלידה. הורמון בשם פרולקטין הוא שגורם לתחושת הרעב.

חשוב לאכול מסודר תוך הישענות על 3 ארוחות עיקריות ביום ו - 3 ארוחות ביניים. על מנת לא לאבד שליטה ועל מנת להקפיד על אוכל בריא מומלץ להכין מראש ולדאוג שירקות חתוכים או פרות שטופים תמיד יהיו בהישג יד.
 
ישנו קשר ישיר בין התזונה שלך לבין החלב, המשיכה להסביר לנו מדריכת הנקה. אם בגופך ישנו מחסור בוויטמינים ומינרלים הדבר בהחלט יכול להתבטא גם במחסור של ויטמינים ומינרלים בחלב.

חשוב שתדעי שגופך שם בעדיפות גבוהה את צרכי התינוק ועושה הכל על מנת לדאוג שהתינוק יקבל את מה שהוא צריך, כולל פגיעה במאגרים הנמצאים בגופך. למשל במקרה של מחסור בסידן הגוף יחפש סידן בגופך ויספוג אותו מהעצמות על מנת להבטיח מקור סידן עבור התינוק.
 
כאשר מדובר בתזונה בהנקה חשוב לשמור על תפריט מאוזן ובריא על מנת להבטיח לגופך את כל הוויטמינים והמינרלים שהוא צריך. אם יש לך הרגלי תזונה מיוחדים, כמו למשל תזונה טבעונית, יתכן ותצטרכי לעשות שימוש בתוספי תזונה כמו למשל b12. אם אינך אוכלת דגים תזדקקי ככל הנראה לתוספת אומגה 3…
 
 

האם יש מזונות אסורים בהנקה?

 
אימהות רבות חוששות מגזים אצל התינוק ולכן הולכות אחר שולל אחר המלצות המוציאות מאכלים רבים מן התפריט. אך זהו לא הצעד הנכון, אין צורך להוציא מזונות מן התפריט באופן גורף וללא סיבה. אם מזון מסוים גורם לבעיה יש להוציא אך ורק אותו מהתפריט.
 
כמעט ואין מזונות אסורים בהנקה אך מומלץ מאוד להימנע מדגים ומאכלי ים המכילים כספית. כספית נמצאת בדגי טונה, דגי חרב ודגי ים אחרים והיא גורמת נזק כבד אפילו בכמויות קטנות ביותר. מומלץ מאוד להימנע לחלוטין ממזונות אלו.
 


 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222