מדריך הנקה על כאבים בהנקה

עבור אימהות רבות ההנקה היא אינה שלב קל בגידול התינוק. יחדיו עם על הכוונה להניק את התינוק בשיטה הטבעית והבריאה ביותר, מגיעים כאבים, גודש בחזה ואפילו מקרים של יבלת הנקה.

סימפטומים אלו הופכים את ההנקה לסיוט עבור אימהות רבות ולמעשה הן הסיבה העיקרית מדוע ישנן אימהות שמוותרות על הנקה לאחר כמה ימים. אך האמת שאת רוב הכאבים ניתן למנוע, רק חשוב להבין קודם ממה הם נובעים, מה גורם ליבלת הנקה ומה ניתן לעשות (רמז משחה להנקה עוזרת מאוד).

אז להלן מדריך הנקה קצר, לפחות בכל הנוגע לכאבים ובעיות של יבלת הנקה.
 
 

האם מדובר ברגישות זמנית או בעיה מתמשכת ?

 
ראשית כל חשוב לאבחן האם מדובר ברגישות זמנית או בעיה של ממש הדורשת טיפול. חשוב לדעת שרגישות באזור הפטמה היא דבר טבעי בימים הראשונים שלאחר הלידה ואין זה בהכרח מעיד על בעיה.

הסיבה לכך היא שאינך רגילה למתיחת הפטמה המתרחשת בזמן היניקה ודרושים מספר ימים להתרגל ואז הכאב נעלם.  זהו מקרה קלסי שבו ניתן להיעזר במשחה להנקה. בשוק ישנן משחות שונות, מומלץ משחת להנקה המבוססת לנולין; עם לנולין ניתן להניק ללא צורך בשטיפת הפטמה לפני ההנקה.

במידה וישנו כאב הנמשך גם לאחר הימים הראשונים יש צורך לאבחן במדויק מה הסיבה. את זה עושים עם מדריכת הנקה ולא בעזרת מדריך הנקה באינטרנט. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומקורן יכול להיות בעיה אצל האם כמו גם בעיה אצל התינוק.
 
 

הגורמים לכאבים בפטמה

הסיבה העיקרית לכאבים והופעה של יבלת הנקה נובעת מאחיזה לא נכונה בפיטמה. בכל מקרה של הופעת כאבים יש לבדוק קודם כל האם התינוק אוחז נכון בפטמה. הצורה הנכונה היא שהפטמה נמצאת עמוק בתוך פיו של התינוק. זוהי אחיזה א-סימטרית, כאשר הפטמה צמודה לחך העליון; השפה העליונה ממוקמת מעל הפטמה והשפה התחתונה מכסה את מרבית העטרה.
 
כפי שהסברנו, בדרך כלל הכאבים נגרמים כתוצאה מאחיזה לא טובה של הפטמה. אך בהחלט ישנם גורמים נוספים העלולים לגרום לכאבים כמו למשל: לשון קשורה, פטמה גדולה במיוחד, לסתות קפוצות; 

שימוש במשאבת חלב אשר לא מתאימה לצרכיך, פטריות, אלרגיות ועוד. משחה להנקה יכולה לספק הקלה אך היא אינה פותרת את הבעיה ומוטב לפנות ליועצת הנקה או רופא במידת הצורך. 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222