הנקה - עד מתי להניק ואיך להפסיק להניק

נשים רבות שואלות עד מתי להניק ואיך להפסיק להניק. לכל אם יש את הרגע שבו היא מחליטה על גמילה מהנקה ולכל תינוק מגיע היום בו הוא מפסיק לינוק. השאלה עד מתי להניק היא שאלה מאוד אישית שתלויה בנסיבות. ישנן נשים הסובלות במהלך ההנקה וזה גורם להן לאי נוחות ואז הן מחליטות על גמילה מהנקה.

מקרים אחרים יכולים להיות של נשים המסיימות את חופשת הלידה וחוזרות לעבודה ואז יש צורך להניק את התינוק מבקבוק, לפחות בחלק מהזמן.  אז איך להפסיק להניק? להלן כמה טיפים בנושא.
 

גמילה מהנקה 

דבר ראשון שיש לקחת בחשבון כאשר מדברים על איך להפסיק להניק הוא שגמילה מהנקה אינה מתרחשת ביום אחד, זהו תהליך. אם את יודעת שבקרוב את חוזרת לעבודה, עלייך להתכונן מראש ולהתחיל לגמול את התינוק מהנקה בהדרגתיות.

כבר מגיל צעיר של 4 - 6 שבועות יש להתחיל להרגיל את התינוק לשתות מבקבוק; כך הבקבוק הופך להיות דבר מוכר וטבעי ומסייע בבוא היום לבצע את הגמילה מההנקה. ניתן להאכיל את התינוק בבקבוק המכיל חלב אם שאוב או להשתמש בפורמולות חלב לתינוקות.
 

איך להפסיק להניק בשלבים

 
גמילה מהנקה מתרחשת בשלבים. מומלץ להתחיל זאת מארוחות הביניים ובהן לתת לתינוק לינוק מבקבוק. כך התינוק נכנס לשלב שבו עיקר התזונה היא ביניקה אך היא משולבת עם הנקה בבקבוק. אך שימי לב, גמילה מהנקה היא לא רק עבור התינוק אלא גם עבור האם המניקה. יש צורך להרגיל את גופך להפחית את ייצור החלב בהדרגה. כאשר מתחילים לדלג על הנקות יש לדלג על הנקה אחת על מנת להפחית את ייצור החלב ולאחר שבוע ניתן לדלג על עוד הנקה. כך בהדרגה תפחיתי את ייצור החלב. כאשר זה נעשה בהדרגה ניתן להימנע מגודש בשד. אך במידה ואת מרגישה גודש בצד, הוציאי מעט חלב באופן ידני עד אשר תרגישי הקלה. אין להוציא את החלב בשאיבה, הרי היא מדמה את פעולת ההנקה ומעודדת את גופך לייצר עוד חלב.
 
כאשר רוצים לגמול תינוקות גדולים יש לנקוט בגישה אשר אינה מעודדת את התינוק לינוק אך גם אינה מונעת ממנו כאשר הוא דורש זאת. כאשר התינוק בוכה על תנסי לעודד אותו לינוק. 


 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222