הנקה ימים ראשונים

לאחר הלידה מתחיל השלב המרגש של הנקת התינוק. מצד אחד זה מאוד מרגש אך מצד שני אימהות רבות גם נלחצות והן מודאגות מההנקה ובמיוחד הנקה ימים ראשונים. זהו שלב בו יש לך אחריות רבה להזין את התינוק ולדאוג לכל צרכיו בעוד אין לך תקשורת מילולית איתו; התינוק אינו יכול להסביר את עצמו במילים אלא רק בבכי ולא תמיד אתן האימהות מבינות את משמעות הבכי.

במקרים רבים התינוק בוכה כאשר הוא רוצה לינוק אך לא רק. האימהות הטריות טרודות בשאלות רבות לגבי הנקה, מזמן הנקה לפי גיל ועד תנוחות הנקה. להלן כמה טיפים בנושא שיכולו לעזור לכן האימהות המנקות.
 

זמן הנקה לפי גיל

הנקה ימים ראשונים ובשבועות הראשונים שלאחר הלידה, בהם התינוק יונק הרבה ובפרק זמן ממושך, לעתים אף יותר מחצי שעה. לאחר מכן כאשר התינוק גדל מעט הוא מסוגל לינוק כמויות גדולות יותר בזמן קצר יותר ופרק הזמן של ההנקות מתקצר, כ 5-10 דקות מכל צד.

אך יתכן שבעצם השאלה כאן היא כמה פעמים ביום התינוק צריך לינוק. בחודשים הראשונים להנקה התינוק יונק לעתים תכופות, 8-12 פעמים ביממה (בכל שעות היממה!). במקרים בהם מדובר בתינוקות קטנים במיוחד, ניתן לצפות ליניקות תכופות יותר. לא ניתן לקבוע עבורו שעות האכלה, יש להיות קשובים לבכי התינוק.

בהחלט יתכנו ימים בהם לתינוק יהיה תאבון מוגבר במיוחד. כמובן אין לשכוח שלתינוק יש גם צורך רגשי בהנקה ולאו דווקא רעב.
 

טיפים להנקה

אז אולי לא הכנו עבורכם מדריך הנקה שלם, אך כמה טיפים להנקה שיכולים לעזור לכן:
  • כאשר התינוק מתחיל להזיז את ראשו מצד לצד, מכניס ידיים לפה ונובר בגוף האם אלו הם סימנים של רעב, כלומר התינוק רוצה לינוק.
     
  • היציאות של התינוק הן אינדיקציה טובה לשאלה האם הוא מקבל מספיק חלב. ביום הראשון ניתן לצפות לחיתול אחד עם שתן, ביום השני שניים ובהדרגה הכמות עולה כאשר ביום החמישי תצפו ל 5-6 חיתולים מוחלפים ביממה.
     
  • במידה ונוצר גודש בשד, הנקה היא הפתרון להפחתת הגודש. אך להקלה ניתן להשתמש בקומפרסים חמים או קרים ובמקביל לעסות מעט את השד.
 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222