הנקה ועישון - סוגיה וסוגיות נוספות

הנקת התינוק היא תהליך טבעי, חשוב ובעל יתרונות רבים לאם ולתינוק. זוהי תקופה בה הגוף מקדיש משאבים רבים לייצור החלב על מנת לספק את צורכי התינוק.

באופן טבעי נושא ההנקה מעורר אצל נשים רבות תהיות, דאגות ומחשבות הנובעות בסופו של דבר מתוך דאגה לתינוק. להלן כמה סוגיות חשובות בנושא הנקה - הנקה ועישון, מה לא לאכול בהנקה וכמה מילים על הנקה בלילה.
 

הנקה ועישון

 
העישון באופן כללי ידוע כדבר מסוכן הגורם למחלות רבות, בכללן מחלות לב וסרטן קטלניות. אך לצערנו הרב בכל זאת אנשים רבים מעשנים. הסיגריות מכילות רעלים שונים, ביניהם ניקוטין, המשפיעים על גופנו בצורות שליליות. הדבר מעלה שאלה לגבי הנקה ועישון ובעיקר השאלה האם הניקוטין עובר בחלב האם לתינוק?

ניקוטין, לצד רעלים אחרים, עובר בעת ההנקה לתינוק באמצעות חלב האם והדבר עלול לגרום לבעיות רבות אצל התינוק. תינוקות אשר נחשפו לניקוטין נמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות במחלות כמו דלקת ריאות, אסטמה, דלקות אוזניים, ברונכיטיס, בחילות, הקאות ואפילו הגברת הסיכוי למוות בעריסה.

אין לעשן בתקופת ההנקה ואם אינך מצליחה להפסיק לעשן מוטב לתת לתינוק תחליפי חלב אם או לפחות להפחית את כמות הסיגריות ולחכות מספיק זמן בין עישון להנקה על מנת לתת לגוף זמן לפרק את הניקוטין.
 

הנקה בלילה

 
התינוק שזה עתה נולד דורש הנקות תכופות ועלייך להיות מוכנה לכך שתצטרכי לבצע גם הנקה בלילה. זה בהחלט סביר שכל 3 שעות תצטרכי להניק את התינוק כל שלוש שעות, גם בלילה. כאשר התינוק מגיע לגיל של 4 חודשים הוא מפתח פער גדול יותר בין הנקה להנקה, פער של 4-6 שעות; דבר המאפשר לך לישון יותר טוב אך עדיין תזדקקי להנקה בלילה.

בגיל מאוחר יותר, החל משמונה חודשים התינוקות מצליחים לישון זמן רב יותר מבלי להזדקק להנקה בלילה. אם התינוק שלך הגיע לגיל שנה ועדיין דורש הנקה בלילה, יש ליזום גמילה מהנקות לילה באופן ייזום.

אל תשכחי שהנקת התינוק היא לא רק בשביל להזין את התינוק, יש לו גם צורך במגע האם. בהחלט יתכן שהנקה בלילה תימשך רק מספר דקות בהן התינוק ירגע ויירדם שוב.
 

מה לא לאכול בהנקה?

 
בזמן ההיריון ותקופת ההנקה את מרגישה תאבון רב, אך יחד עם זאת ישנם מזונות שמהם מומלץ להימנע. הדבר הראשון שמומלץ להימנע ממנו, לפחות בשביל לשמור על הגזרה הוא מזונות עתירי קלוריות או פחמימות; מזונות אלו מעלים את רמת הסוכר בדם וכאשר הוא יורד מייד נוצרת תחושת רעב שוב.

יש להימנע מתמחי תבלין כמו נענע, מנטה, שיבא ופטרוזיליה העלולים לגרום לייבוש החלב. 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222