הנקה בציבור - מהן הזכויות

למרות שהנקה היא הדבר הטבעי ביותר שאם יכולה לעשות ולמרות שכולם מכירים את יתרונות ההנקה, עדיין ישנם אנשים אשר עבורם הנושא נחשב לטאבו ומתקשים לקבל הנקה בציבור. לתינוקות אין שעת הנקה קבועה והם עלולים לרצות לינוק בכל שעה משעות היממה, גם כאשר את במקום ציבורי.

נשים רבות אשר הניקו במקומות ציבורים זכו להערות פוגעניות מצד עוברים ושבים ואף סולקו ממקומות ציבוריים. הצטברות של תלונות מנשים אשר סבלו השפלה בגלל הנקה בציבור הביאו להצעת חוק המנסה להסדיר את הנושא ולהבטיח את זכותן הטבעית של הנשים להניק בציבור.
 
על פי הצעת החוק של חברת הכנסת תמר זנדברג ממר״צ ושולי מועלם מהבית היהודי, לא ניתן למנוע או לסלק אישה ממקום ציבורי בשל הנקה בציבור, כמו כן חל איסור על הערות פוגעניות. במידה ויפגעו זכויות האישה להניק האם המניקה תוכל לתבוע פיצוי כספי.
 

הנקה בציבור בטיימס סקוור

 
מסתבר שלא רק בישראל הדעות חלוקות בנושא ההנקה בציבור, גם במדינות אחרות כמו ארה״ב נשים נמצאות באותו המצב וזוכות להערות פוגעניות במקרים רבים. אחד מאירועי המחאה המעניינים ביותר היה זה של אלקסיה גרסיה, אם לילדה בת שלוש אשר נאלצה במקרים רבים להניק את תינוקה בתחנות הרכבת התחתית ותחת מבטים ביקורתיים וזאת למרות שהעניין מותר על פי חוק בניו יורק; כידוע לא נין לקבוע לתינוקות שעת הנקה קבועה ובעת הצורך גם אם את בתחנת הרכבת התחתית יש להניק את התינוק. 

אלקסיה, צלמת במקצועה החליטה להזמין 50 אמהות ניו יורקיות מניקות לסשן צילומים של הנקה בציבור אשר נערך באזורים ידועים ומוכרים ברחבי העיר. מטרת הצילומים הייתה לעורר את הנשים המניקות לגבי זכותן להניק בציבור וגם להדגיש את יתרונות ההנקה.  ההדים לכך היו רבים והדבר הוביל לאירוע המוני בטיימס סקוור, אליו הגיעו למעלה ממאה אימהות מניקות לאירוע הנקה בציבור. המפגש נערך ביום ההנקה הבין לאומי, אירוע הנערך בלמעלה ממאה ועשרים מדינות המציינות את אמנת יוניצ״ף המפרטת את זכויות האמהות המניקות ואת יתרונות ההנקה.
 
היום, בעקבות העלייה במודעות ליתרונות ההנקה, מקומות ציבוריים רבים מקדישים אזור הנקה מיוחד לאמהות בו הן יכולות לממש את זכותן ולספק את צורכי התינוק בפינת הנקה המספקת יותר פרטיות ואינטימיות. כמו כן ישנם בגדים מיוחדים אותן ניתן לקנות המסייעים להניק בקלות אך גם בצניעות במקומות ציבוריים בשעת הנקה.
 
 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222