הנקה בימים הראשונים ועד להפסקת הנקה

 
מיד לאחר הלידה מתחילה תקופת ההנקה של התינוק. הנקה ביום הראשון ובכלל הנקה בימים הראשונים יכולה להיות קצת מלחיצה עבור האם אשר מניקה בפעם הראשונה. הימים הראשונים לאחר הלידה הם התקופה בה האם והתינוק מכירים אחד את השני; האם לומדת להניק והתינוק לומד לינוק.

נכון שלהנקה יש גם קשיים אך עם הכנה נכונה הנקה יכולה להיות חוויה אימהית מדהימה. פנינו לכללית יועצת הנקה על מנת לתת לנו קצת מידע לגבי הנקה בימים הראשונים.
 

טיפים להנקה ביום הראשון

 
החלב של ההנקה בימים הראשונים הוא חלב ראשוני ובעל הרכב מיוחד; המונח הרפואי לחלב, כפי שהסבירה כללית יועצת הנקה, הוא קולוסטרום. חלב הקולוסטרום הוא חשוב מאוד בשביל הנקה בימים הראשונים כי הוא מכיל את הנוגדנים החשובים למערכת החיסונית של התינוק שעדיין לא מספיק מפותחת.

החלב מספק לתינוק את ההגנה הדרושה ומגן עליו מפני צהבת ושאר מחלות זיהומיות. כמובן הוא גם מזין את התינוק ומספק לו את כל צורכי התזונה. בימים הראשונים התינוק יונק כמויות קטנות של קולסטרום וזה כל מה שהוא צריך.

ההמלצה הרפואית הא להתחיל לרוקן את השד מחלב זה כבר בשעה הראשונה לאחר הלידה, ישנן עדויות שזה מגביר את יצור החלב בימים ובשבועות שאחר כך. במידה מסיבה כלשהי אינך יכולה להניק את התינוק בשעה הראשונה לאחר הלידה מומלץ לסחוט את החלב על מנת להוציא אותו. אל תדאגי לא יחסר לך, הוצאת חלב מעודדת את הגברת הייצור.

אימהות רבות שואלות לגבי תכיפות ההנקה וכל כמה זמן צריך לעשות זאת כאשר מדובר בימים הראשונים. בימים הראשונים שלאחר הלידה התינוק יונק מספר רב של פעמים ולעתים תכופות. הסטטיסטיקות מדברות על 8-12 פעמים לאורך כל שעות היממה.
 
חשוב מאוד להקפיד על הנקה בשני השדיים לכל אורך תקופת ההנקה ולא רק כאשר מדובר על הנקה בימים הראשונים. אם התינוק ינק רק בשד אחד, בהנקה הבאה תני לו את השד השני. זה חשוב מאוד על מנת לא להגיע למצב של גודש באחד השדיים בגלל יניקה לא שוויונית.
 
תינוק יונק בימים הראשונים מאבד ממשקלו אך לאחר כשבועיים צפוי לחזור למשקלו בעת הלידה ולהתחיל להעלות במשקל, לפחות 145 גרם בכל שבוע. כמו כן יש לצפות לשלוש יציאות צהבהבות ביום. זכרי שבכל בעיה או שאלה את יכולה לפנות לכללית יועצת הנקה.
 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222