הנקה אינסטינקטיבית

 
היריון, הנקה ולידה הם תהליכים טבעיים בחיי האישה ולהנקה ישנה חשיבות רבה. אך למרות זאת נשים רבות נתקלות בקשיים רבים במהלך ההנקה; למרות שמדובר בהנקה אינסטינקטיבית לא תמיד התינוק מצליח לתפוס נכון את הפטמה, דבר אשר עלול לגרון לכאבים בהנקה ואף לפצעים של ממש באזור הפיטמה.

בנוסף האם עלולה לסבול מכאבי גם ולהתקשות למצוא את התנוחה הנוחה בשביל ההנקה. מסיבה זו נשים רבות פונות להדרכת הנקה, תהליך אשר יכול לסייע רבות לאם להתגבר על הקשיים בהנקה וללא כאבים בהנקה.
 
 

הדרכת הנקה אינסטינקטיבית

 
הרבה פעמים בהדרכת הנקה יגידו לאם שיש להניח את התינוק בתנוחה אופקית ולהגיש לו את השד אך האמת שזה לא תמיד עובד. למה זה לא עובד? בשביל זה צריך להבין כיצד פועלת הנקה אינסטינקטיבית. הדבר הבסיסי ביותר שיש להבין בהדרכת הנקה הוא שהיניקה היא רפלקס של התינוק וברגע שהאם נמצאת בתנוחה הנכונה והתינוק מוצמד עלייה הרפלקס מתחיל לפעול.

תפקיד האם הוא ליצור את האינטראקציה הנכונה בינה לבין התינוק. המגע בין האם לתינוק כאשר גופו של התינוק בא במגע עם גוף האם הוא מה שמפעיל את הרפלקס וגורם לתינוק לחפש את הפיטמה בעזרת פיו וידיו. על האם לדאוג שהתינוק יהיה רגוע ונינוח.
 
כאשר מגישים את הפיטמה באופן ישיר לפיו של התינוק, דווקא הרפלקסים הטבעיים של התינוק הם אלו אשר יוצרים את הקשיים. ידיו של התינוק צריכות לחפש את הפיטמה, זהו רפלקס הפועל גם כאשר מצמידים את הפיטמה לפיו - דבר המפריע לו לתפוס את הפיטמה בצורה הנכונה.
 
חשוב לציין שהרפלקסים של הנקה אינסטינקטיבית פועלים בחודשים הראשונים של התינוק, מאוחר יותר התינוק פשוט לומד לינוק וההנקה הופכת ליותר קלה.

לא תמיד הנקה אינסטינקטיבית היא הפתרון, במקרים של ניתוחים קיסריים, התפרים עלולים להפריע לתהליך ואז יש להשתמש בתנוחות ההנקה שמלמדים אותך בהדרכת הנקה.
 
 
לסיכום, ההבנה שההנקה היא יותר מתהליך טכני אלא ממש ריקוד של האם והתינוק היא המפתח להנקה נכונה ותקשורת לא מילולית בין האם לבין התינוק. בכל מקרה של קשיים בהנקה מומלץ לפנות להדרכת הנקה על מנת ללמוד איך להניק נכון וללא כאבים בהנקה. 

מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222