הנחיות לגבי אחסון והקפאת חלב אם

במהלך ההנקה ניתן לשאוב חלב ואף לשמור חלב אם במקרר לשימוש מאוחר יותר. אך חשוב לשים לב היטב לצורה שבו זה נעשה ולתאריך התפוגה.

ישנם הבדלים כאשר מדובר בהקפאת חלב אם או חלב אם במקרר שלא הוקפא. להלן מדריך קצר הנוגע בשאלות אלו של הקפאת חלב אם, הפשרת חלב אם ובכלל מה שצריך לדעת על חלב אם במקרר. חשוב לדעת שלחלב, לצד תכונותיו המזינות, יש גם ערך חיסוני רב.

מדוע אנו מזכירים זאת כאשר מדברים על אחסון חלב? ובכן, להקפאה ולחימום יש השפעה שלילית על הערך החיסוני של החלב. הקפאת חלב אם עלולה לפגוע בסגולותיו החיסוניות, כמו גם חימום יתר; חשוב לעשות זאת בזהירות.

 

הקפאת חלב אם

 
ניתן לאחסן ואף להקפיא חלב אם. לצורך הקפאת חלב ים ניתן להשתמש בשקיות חלב מיוחדות או כלי זכוכית סטרילי. באופן כללי ישנה המלצה לאחסן בכל שקיות כמות של האכלה אחת על מנת למנוע בזבוז (חלב שהוקפא והופשר אינו מתאים להקפאה חוזרת). שאלת השאלות לגבי הקפאת חלב אם הוא כמה זמן ניתן לאחסן אותו קפוא.

התשובה לכך טמונה בטמפרטורת ההקפאה של החלב. אם מדובר במקפיא ייעודי בו הטמפרטורה מגיעה למינוס 19 מעלות תוכלי להקפיא אותו לתקופה של חצי שנה ואף יותר. אם מדובר בתא ההקפאה של המקרר (בתנאי שיש לו דלת נפרדת), הקפאת חלב אם יכולה להחזיק 3-4 חודשים.

אם הקפאת והפשרת את החלב, ניתן לשמור אותו במקרר לעוד 24 שעות אך אין להקפיא אותו שנית. במידה ואת רוצה לקחת חלב קפוא לדרך, הכניסי אותו לתוך צידנית מבודדת עם קרח.

 

הפשרת חלב אם

 
חלב אם במקרר הוא קר מידי בשביל התינוק ויש להביא אותו קודם כל לטמפרטורת החדר בטרם מגישים לתינוק. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להניח את מיכל החלב בכלי עם מים חמים (לא רותחים). 

הדברים שאסור לעשות בהפשרת חלב אם: אין לחמם או להפשיר במיקרוגל, אין להרתיח ואין לחמם בשניתאם יש לך חלב אם קפוא במקרר, תוכלי להוציא אותו מהקפאה איך להשאירו במקרר לצורך ההפשרה; יש להשתמש בו בתוך 24 שעות
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222