הגברת חלב בהנקה

נשים רבות מרגישות כי אין להם מספיק חלב, לעתים זו פרנויה הנובעת מהדאגה הרבה לתינוק ולעתים באמת קיים מחוסר בחלב. מיעוט חלב, או החשש ממיעוט חלב, הוא אחת הסבות העיקריות להפסקה מוקדמת של הנקה ומעבר לשימוש בפורמולות מזון לתינוקות.

גוף האם מסוגל לייצר מספיק חלב עבור התינוק ואפילו יותר; למעשה הגוף מסוגל לייצר כשלושים אחוד יותר ממה שצריך. אך ישנם מקרים שצריך לעזור לו. בכל מקרה של ספק מומלץ לפנות לייעוץ הנקה.
 

מתי צריך לדאוג להגברת חלב בהנקה

 
בשביל לדעת האם לתינוק יש מספיק חלב חשוב לעקוב היטב אחר התנהגותו, אך גם לא להילחץ עם הופעת כל סימפטום. אם התינוק לא יורד לך מהידיים ובוכה כל פעם שהוא לבד בעריסה, זה עדיין לא אומר שיש לך מחסור בחלב. לתינוק יש צורך במגע אנושי של האם לא רק בגלל הצורך לינוק.

אם נראה שהתינוק לא עוזב את השד, כלומר רוצה לינוק בצורה חריגה יכול להיות שיש צורך בהגברת חלב בהנקה אך יש לשים לב אם זו התנהגות של יום יומיים או משהו שנמשך.

גם אם את משתמשת במשאבת הנקה מדלה או משאבה אחרת ולא יוצא חלב, זהו עדיין לא מדד אמין. אלו הם סימנים הדורשים תשומת לב, אך במקביל יש לעקוב אחר העלייה במשקל התינוק והיציאות של התינוק.
 
במידה וישנה ירידה בכמות החלב אכן יש צורך בהגברת חלב בהנקה, אך חשוב גם להבין מה גורם לירידה בכמות החלב. על מנת להבין את הסיבה יש לפנות לעזרה מקצועית (ייעוץ הנקה). יתכן שזוהי תוצאה של פעילות הורמונלית אך ברוב המקרים הירידה ביצור החלב נובעת מהירידה בביקוש. כאשר יש שד מלא שאינו מתרוקן הגוף מבין שאין ביקוש רב ומפחית את ייצור החלב; אך כאשר השד מתרוקן
 
הגוף מגביר את הייצור. בעזרת משאבת הנקה מדלה תוכלי לרוקן את השד ולשדר לגופך את המסר שיש לייצר עוד חלב.
 

שיטות להגברת חלב בהנקה

 1. שאיבות חלב - כפי שכבר הזכרנו, שאיבה בתדירות גבוהה תעלה את ייצרו החלב. ניתן להשתמש במשאבת הנקה מדלה ולשאוב בין ההנקות. לא חייבים למלא בקבוקים, ניתן לשאוב במשך 5 דקות רק על מנת ליצור את הגירוי הנכון.
   
 2. הימנעות משימוש במוצץ - על מנת להרגיע את התינוק תני לו לנמנם כאשר הוא מוצמד לחזה. זה יגרום למציצה של הפיטמה היוצרת את הגירוי לייצור החלב.
   
 3. דחיסת השד - בזמן היניקה לחצי קלות על השד, זה עוזר להגביר את הכמות היוצאת.
   
 4. מנוחה וטיפול בעצמך - אל תשכחי שאת צריכה מנוחה טובה, להיות רגועה וגם להקפיד על תזונה נכונה.
   
 5. חומרים מעודדי ייצור חלב - ישנם חומרים המסייעים להגברת חלב בהנקה, אלו הם תוספי תזונה כמו חילבה ומורינגה. אך במקביל יש ליצור את הגירוי לייצור החלב. 
   
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222