דלקת בשד

דלקת בשד, או בשמו הלועזי מסטיטיס, היא מצב של דלקת בשד אשר לעתים מלווה בזיהום. דלקת בשד גורמת לכאבים ונפיחויות אשר מלווים בחום. הדלקת יכולה להופיע בכל שלבי ההנקה אך היא נפוצה יותר במהלך שלושת החודשים הראשונים להנקה, למעשה אחת מכל עשר נשים (נשים מניקות) עלולה לחלות במסטיטיס.

בואו נשמע עוד על דלקות בשד ועל הקשר בין טיפול בגודש בחזה לבין דלקת בשד.
 

הגורמים לגודש בשד

 
כאשר מופיע גודש בשד חשוב לטפל בו מייד, מלבד הכאבים והתחושה הלא נעימה הוא עלול לגרום גם לדלקת בשד; תופעה אופיינית לנשים מניקות, בעיקר בשלושת החודשים הראשונים להנקה. דלקת בשד לא בהנקה אינה מתרחשת בדרך כלל, הגודש בחזה המאפיין נשים מניקות הוא הגורם העיקרי לדלקת בשד.

גורם שני הוא זיהום חיידקי בחלב שלא בהכרח מופיע במצב של גודש. אז מה צריך לדעת על דלקת בחזה ומהו הטיפול בגודש בשד?
 
דלקת בשד כתוצאה מגודש - כאשר גופך מייצר חלב אך השד אינו מתרוקן בצורה התואמת את כמויות החלב המוצרות נוצר הגודש בחזה. מצב זה יתכן גם כאשר התינוק אינו יונק טוב, למשל כאשר ישנה הצמדה לא נכונה של התינוק לשד ואז היניקה אינה יעילה ויתכן גודש בשד הכולל חסימה של צינוריות החלב.
 
דלקת כתוצאה מזיהום - לעתים חיידקים חודרים אל תוך החלב ונוצר זיהום. בדרך כלל אלו חיידקים הנמצאים על עורך באופן טבעי וחודרים אל תוך החלב כתוצאה מסדק בפיטמה.
 
 

טיפול בגודש בחזה

 
גודש בחזה עלול להוביל במהרה לדלקת בשד ולכן טיפול בגודש בחזה הוא הכרחי על מנת למנוע החמרה של המצב. הטיפול העיקרי לדלקת בשד הוא פשוט הנקה המורידה את הלחץ בחזה. הנקה יכולה להיות קשה במצב של גודש בחזה וללכן מומלץ לרוקן מעט את השד עד להפחתת הגודש.

בנוסף עיסוי של השד וקומפרסים חמים מסייעים לזרימת החלב והקלת הגודש. לפני שיש צורך בטיפול בגודש בשד מוטב לשים את הדגש על מניעה - מניעה נעשית באמצעות הנקה נכונה. מומלץ התייעץ עם יועצת הנקה מייד לאחר הלידה על מנת ללמוד על טכניקות ההנקה ומניעת גודש בחזה. 

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222