דלקת בשד בהנקה

כאשר השדיים אדומים וכואבים ואפילו מופיעים סימפטומים של שפעת, יתכן שיש לך דלקת בשד בהנקה. במצב רגיל ההנקה לא אמורה להיות מלווה בכאבים אך לעתים נוצר גודש בשד שמיד נסביר מדוע, לעתים גודש בשד עלול להפוך לדלקת בשד בהנקה ואז יש צורך בטיפול רפואי. אז מהם הסימפטומים וכיצד מטפלים בדלקת בשד בהנקה?
 
 

הסיבות לדלקת בשד

 
ישנם כמה גורמים אשר יכולים לגרום להופעה של דלקת בשד בהנקה:
 
גודש בשד - כאשר ישנו ייצור יתר של חלב, כלומר יותר חלב ממה שהתינוק יונק או יותר ממה שאת נותנת לתינוק לתינוק (למשל בתהליך גמילה), עלול להיווצר גודש בשד. השדיים נפוחים וקשיחים בגלל שהם מלאים בחלב. מצבים אלו לא בהכרח גורמים דלקת אך עודף החלב הוא מצע מעולה להתפתחות חיידקים והופעת דלקת בשד.
 
זיהום מפיו של התינוק - לעתים צינוריות החלב מזדהמות בחיידקים אשר מקורם בפיו של התינוק. מצבים אלו עלולים להתרחש כאשר יש סדקים בפיטמות המאפשרים לחיידקים לעבור אל צינוריות החלב.
 
מערכת חיסונית חלשה - מערכת החיסון מגיבה למצבנו הרגשי ובהחלט יתכן שהיא חלשה בעקבות העייפות הכללית של תקופת הלידה. מערכת חיסונית חלשה מורידה את כוחו של הגוף להתנגד לזיהומים ועלולה להופיע דלקת בשד בהנקה.
 
הסימפטומים לדלקת בשד בהנקה מזכירים מאוד את מחלת השפעת. הם מלווים בחום ותחושות עייפות וצמרמורת ממש כמו שפעת. במצבים אלו מומלץ לנקז את הגודש בשד בצורה ידנית או בעזרת משאבה (עדיף בצורה ידנית) עד להפחתת הלחץ.  במידה והסימפטומים נמשכים יותר מ 24 שעות יש לפנות לטיפול רפואי.
 
במקרים של דלקת בשד בהנקה ישנו טיפול אנטיביוטי אשר מביא תוצאות תוך כארבעים ושמונה שעות. כמובן שבמקביל חשוב להקפיד על מנוחה על מנת לתת למערכת החיסונית לעשות את העבודה שלה ולטפל בדלקת. על מנת להקל על הכאבים ניתן לבצע קומפרסים חמים ולעשות את השד, זה מסייע לזרימה טובה יותר של החלב.
 
שימי לב שחשוב לוודא שאת מניקה נכון ושהשדיים מתרוקנות במהלך ההנקה. הנקה נכונה מתחילה גם בצורה שבה את מחזיקה את התינוק ולא רק עניין של תדירות ההנקה. במידה ואינך בטוחה תוכלי לפנות ליועצת הנקה.
 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222