גודש בשד לאחר לידה

תופעת הגודש בשד לאחר לידה היא הסיוט של כל האימהות; זה כואב ולא נעים ואך עלול להסתבך ולגרום לדלקת. מלבד הסבל לאם, גודש בשד מקשה על התינוק לינוק את את החלב, דבר שכלל אינו מסייע לריקון הגודש.

אז מה עושים עם גודש בשד לאחר לידה? מסתבר שזה לא כל כך נורא וניתן בקלות לטפל בתופעת הגודש בשד. אך ראשית כל יש להבין את התופעה.
 
גודש בשד לאחר לידה מתרחש כאשר הגוף מייצר כמויות של חלב בייצור יתר, כלומר יותר ממה שהתינוק צורך. זה קורה בימים הראשונים שלאחר הלידה, ימים בהם ייצור החלב אינו תואם לצריכת התינוק.

גודש בשד הוא תופעה מוכרת בקרב נשים מניקות אך במקרים אלו, בימים הראשונים שלאחר הלידה קיים גודש בשד ללא הנקה. כלומר נשים שהחליטו לא להניק את התינוק סובלות מגודש בשד ללא הנקה; הגוף אינו מודע להחלטה לא להניק את התינוק ומתחיל בייצור החלב.

במקרים אלו יש לייבש את החלב, ניתן לעשות זאת באמצעות כדורים מיוחדים לייבוש חלב וגם להרבות בשתיית תה עם נענע ומרווה המסייעים לייבוש החלב.
 

הפסקת הנקה

 
הפסקת הנקה היא עוד שלב בוא עלול להופיע גודש בשד בדיוק כמו גודש בשד לאחר לידה. על מנת לבצע הפסקת הנקה נכונה יש להרגיל את הגוף להפחית את ייצור החלב. אם את רגילה להניק או לשאוב חלב כל שלוש שעות ופתאום מפסיקה בבת אחת, הדרך לגודש בשד קצרה מאוד.

גופך הורגל לייצר כמות חלב גדולה על מנת לספר את הצריכה כל שלוש שעות. הצורה הנכונה הזו היא לדלג על הנקה אחת ולא להפסיק באופן מוחלט. לאחר שדילגת על הנקה אחת, הניחי לגוף שבוע להתרגל כאשר במהלך השבוע כל יום את מדלגת על אותה ההנקה.

במצבים אלו יתכן מעט גודש כמו גודש בחזה לאחר לידה, אך כאשר עושים זאת בהדרגתיות הגודש מופחת. לאחר שבוע תוכלי לדלג על עוד הנקה עד להפסקה סופית של ייצור החלב.
 
באופן כללי על מנת להפחית את הכאבים והלחץ נתן לעשות את השדיים, לעשות קומפרסים קרים או חמים ולרוקן מעט חלב עד להפחתת הלחץ.
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222