גודש בשד בהנקה

אחד האתגרים הקשים של אמהות מניקות הוא תופעת הגודש בשד בהנקה, גודש אשר יוצר כאב לא נעים ויכול אך לגרום לדלקת ברקמת השד.

אך כאשר מבינים ממה נגרמת התופעה וכיצד ניתן להתמודד איתה מובטחת לך חוויית הנקה הרבה יותר קלה. אז במיוחד לאמהות החוששות מגודש בשד בהנקה, להלן מדריך קצר לגבי הנושא.
 

מהו גודש בשד בהנקה

 
המצבים בהם השד מלא בחלב וגורם לך לכאבים נקראים גודש בשד בהנקה. מצבים אלו מתרחשים כאשר הגוף מייצר כמויות גדולות של חלב אם, כמויות יותר גדולות מהביקוש לחלב אצל התינוק.

נשים רבות חוות תופעה זו כבר בימים הראשונים שלאחר הלידה כאשר ייצור החלב עדיין אינו מסונכרן עם צריכת החלב. התופעה יכולה להתרחש לכל אורך תקופת ההנקה, בכל פעם כאשר יוצאים מסנכרון.

התחושה של גודש בשד בהנקה היא תחושה של חזה מתוח וכואב. מצב זה גורם לך אי נוחות וכאבים אך גם מקשה על התינוק לינוק כראוי.
מצבים של גודש בשד עלולים לגרום גם לדלקות בשד הגורמות לכאבים חזקים ביותר ואף הופעת תסמינים של שפעת. אם התסמינים אינם חולפים תוך 24 שעות יש לפנות לטיפול רפואי.
 
 

גודש בשד הפסקת הנקה

 
כבר אמרנו שמצבים של גודש בשד בהנקה עלולים להופיע בכל פעם שמחזור ייצור החלב יוצר מסנכרון והוא גובר על הביקוש של התינוק לחלב. באופן טבעי כאשר מתחילים בהפסקת הנקה, כלומר תהליך גמילה, ייצור החלב עלול לצאת מסנכרון ועלול להופיע גודש בשד הפסקת הנקה.

גמילה מהנקה חייבת להתבצע בהדרגה על מנת להרגיל את הגוף להפחית את כמויות ייצור החלב עד להפסקה מוחלטת של ייצור חלב. זוהי הסיבה מדוע אנו תמיד אומרים לכן לעשות זאת בצורה מדורגת ולדלג על הנקה אחת בשבוע. על מנת להימנע מגודש בשד הפסדת הנקה יש לעשות זאת לאורך זמן כאשר כל שבוע יורדת רמת ההנקה באופן מדורג.
 

גודש בשד טיפול

 
על מנת להקל על גודש בשד ניתן להוציא מעט חלב בצורה ידנית או בעזרת משאבה. אנו ממליצים לנסות קודם כל להוציא בצורה ידנית ולהימנע ממשאבה המדמה את פעולת היניקה ובסופו של דבר מגבירה את ייצור החלב.

הוציאי רק את הכמות הדרושה על מנת להקל על הלחץ. גודש בשד טיפול יכול לכלול גם קומפרסים קרים או חמים ועיסוי השד על מנת להקל על הכאבים ועל זרימת החלב. 
 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222