גודש בשד אחרי לידה 

ייצור מוגבר של חלב בתקופות ההנקה יוצר תחושת גודש מאוד לא נעימה. יש נשים המתארות זאת כתחושה כאילו השדיים עומדות להתפוצץ; הן מלאות בחלב, כואבות וגם מקבלות מראה אדום ומבריק ובאמת זה מרגיש כאילו הן עומדות להתפוצץ. במצבים של גודש, לא רק שזה כואב לך, גם התינוק מתקשה לינוק.

אז מה ניתן לעשות כאשר יש גודש בשד אחרי לידה והאם אפשר להימנע מזאת? ומה לגבי גודש בחזה בהיריון?
 

מניעה של גודש בחזה

 
ברמת העיקרון הנקה מרובה היא הפתרון לגודש בשד. ניתן למנוע גודש בחזה בתקופות ההנקה אך לא במאת האחוזים, תמיד יתכנו מקרים של גודש בחזה ובמיוחד גודש בשד אחרי לידה. גודש אחרי לידה עלול להופיע בימים הראשונים שלאחר הלידה, ימים בהם גופך מייצר חלב עבור התינוק אך התינוק עדיין לא יונק טוב.

כמו כן בתקופות הגמילה מההנקה שוב יתכן גודש בחזה מכיוון שהתינוק מתחיל לאכול מבקבוק וצורך פחות חלב בעוד גופך ממשיך לייצר חלב בכמות רגילה. גמילה בשלבים אמורה למנוע מקרים של גודש בחזה בהיריון, אך בנסיבות שונות כל אישה עלולה לחוות גודש בחזה.
 

גודש בחזה - ממה צריך להיזהר

 
מצבים של גודש בחזה בהיריון עלולים להסתבך; לעתים ישנו מעבר של חיידקים מפי של התינוק אל הסדק שבפטמה, דבר אשר עלול לגרום לדלקת, כמו כן עלולים לביות מצבים של דליפת חלב אל תוך רקמת השד. יש לשים לב לסימנים ובמידת הצורך לפנות לטיפול רפואי:
 
  • במידה וחום גופך עולה למעל 38 מעלות ואת חווה סימפטומים הדומים למחלת השפעת יש לנסות קודם כל לשאוב את השד עד לתחושת הקלה ולראות אם החום יורד. אם עברו 24 שעות והחום לא יורד יש לפנות לטיפול רפואי.
     
  • אם את מרגישה שהגודש בחזה ממוקד בנקודה מסוימת, סביר להניח שאין מדובר גדש בחזה בהיריון אלא בסתימה של אחת מצינוריות החלב.
     
  • כאשר התופעה חוזרת על עצמה לעתים תכופות בפרק זמן קצר.
     
  • באופן טבעי גודש בצד יכול להיות מורגש בצורה חזקה יותר באחד הצדדים, אך אם הקפדת על הנקה שווה שני השדיים והגודש מורגש רק בצד אחד יש לבדוק. 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222