גודש בחזה אחרי לידה

כל אם מכירה את התחושה של גודש בחזה אחרי לידה ובכלל גודש בהנקה. השדיים גדושות ומלאות בחלב, דבר ההופך אותן לקשות וכואבות וגורם לך סבל רב בעת ההנקה ובכלל.

באופן טבעי נשים רבות חוות גודש אחרי לידה כאשר הוא מופיע כשלושה ימים לאחר הלידה וגם מקרים של גודש בהנקה בהמשך תקופת ההנקה. אז מה גורם לגודש בחזה אחרי לידה ואיך בכלל מטפלים בגודש בהנקה?
 
 

גודש אחרי לידה

 
נשים רבות חוות גודש בחזה בימים הראשונים שלאחר הלידה ובמיוחד ביום השלישי. זוהי תופעה טבעית המתרחשת כאשר גופך מייצר חלב והתינוק הטרי עדיין אינו יונק טוב. במצב זה השדיים כואבות, הן מתקשחות ומקבלות גוון אדום ומבריק. ובמצב זה עלייך להמשיך להניק את התינוק וגודש בהנקה הוא דבר כואב ולא נעים.
 
מלבד גודש בחזה אחרי לידה, נשים יכולות לסבול גם מגודש כאשר הו מרבות להאכיל את התינוק מבקבוק בעוד גופן מייצר חלב ובשלבים בהם מנסים לגמול את התינוק מהנקה. זוהי בעצם הסיבה מדוע תמיד אומרים לכן שגמילה מהנקה מתבצעת בשלבים - יש להרגיל את הגוף בהדרגה להפחית את ייצור החלב.
 
 

כיצד מטפלים בגודש בחזה אחרי לידה?

 
ניתן לטפל בגודש אחרי לידה וגודש בהנקה בכמה דרכים:
 
 1. קומפרסים להקלת הכאב - קומפרסים קרים יכולים לסייע לך להקל על תחושת הכאב והנפיחות בשדיים. יש להשתמש בקומפרסים לפני ואחרי ההנקה, מומלץ לערוך קומפרס של כעשרים דקות לפני ואחרי ההנקה. ניתן לעשות זאת באמצעות טיטול אשר הוספג במים והוקפא, אך יש לעטוף אותו במגבת על מנת לא לגרום לכוויית כור על העור.
   
 2. עיסוי השדיים - עיסוי השד יכול לסייע לזרימת החלב והקלת העומס בשד. מומלץ לעשות את השד לפני ההנקה, עשי זאת בתנועות מעגליות תוך כדי שימוש בלחץ עדין על השד.
   
 3. ריקון ידני של השד - בטרם משתמשים במשאבת חלב מומלץ לנסות לעשות ריקון ידני של השד. רוקני את השד בעזרת לחיצות עדינות. זה אמור להקל על הלחץ ולאפשר להפחית את הגודש על מנת שהתינוק יוכל לינוק בקלות ללא גודש בהנקה.
   
 4. שימוש במשאבה - הסיבה שאנו ממליצים להתחיל בריקון ידני של השד ולא שימוש במשאבה היא מכיוון שמשאבת חלב מדמה עת פעולת ההנקה ומעודדת את הגוף להגביר את ייצור החלב. במידה והריקון הידני לא עזר נסי לשאוב חלב. משאבת חלב יכולה לסייע במצבים קשים של גודש בהנקה אך מומלץ לעשות זאת עד שמרגישים הקלה ולא להגזים על מנת לא לעודד ייצור מוגבר של חלב המביא שוב לגודש בהנקה. 

   
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222