איך מפסיקים להניק בלי גודש בשד?

כמעט כל אישה מניקה חווה את תחושת הגודש בשד ושואלת את עצמה איך לשחרר גודש בשד. זהו מצב בו השדיים מלאות בחלב והן הופכות לכואבות וקשות.

גודש בשד הוא בעצם תוצאה של ייצור מוגבר של חלב. כאשר השדיים גדושות וכואבות פעולת ההנקה הופכת להיות קשה עוד יותר. איך לשחרר גודש בשד ומה ובאילו נסיבות הוא נגרם? על זאת ועוד במאמר הבא.
 
מקרים של גודש בשד נגרמים בדרך כלל ברגעים בהם ישנו פער גדול בין ההנקות; זה יכול להיות כאשר התינוק ישן יותר שעות ממה שבדרך כלל וכך מתארך הזמן בין ההנקות.

כמו כן זה יכול לקרות כאשר מאכילים אותו בבקבוק או בתקופת המעבר לאוכל מוצק בה פוחתות ההנקות.
 

איך מפסיקים להניק בלי גודש?

בהחלט ישנו קשר בין גמילה מהנקה לבין הופעה של גודש בשד וצריך לדעת איך מפסיקים להניק בלי גודש בשד. זוהי בעצם הסיבה מדוע אנו אומרים תמיד שגמילה מהנקה צריכה להתבצע בהדרגה; לאו דווקא בגלל הצרכים של התינוק אלא דווקא בגלל הצרכים של האם אשר גופה מייצר את החלב.

כאשר התינוק יונק חלב אם באופן סדיר הוא בעצם מעודד את הגוף להמשיך לייצר חלב. אם תפסיקי בפתאומיות מובטח לך התענוג המפוקפק של גודש בשד. גופך רגיל לייצר חלב בכמות התואמת את צריכת התינוק ופתאום את מפסיקה; הגוף לא מוכן לזה והוא ממשיך לייצר חלב בכמויות גדולות, דבר הגורם לגודש כואב מאוד בשד.
 
אז איך מפסיקים להניק בצורה נכונה וללא גודש? את הגמילה יש לבצע בשלבים בהם מתחילים לדלג על הנקות. בהתחלה מדלגים על הנקה אחת ביום ובמקום זאת משתמשים בבקבוק. כך נותנים לגוף שבוע להתרגל ולאחר שבוע ייצור החלב פוחת מעט וניתן לחזור על התהליך ולדלג על הנקה נוספת כל יום למשך שבוע.

שיטה זו מפחיתה לאט לאט את ייצור החלב בגוף. אך גם כאן יתכנו מקרים קלים גודש בשד.
 

איך לשחרר גודש בשד?

הנקה היא מה שמונע את הגודש בשד כי היא פשוט משחחרת את הלחץ. אך במקביל הנקה או שאיבה גם מעודדות את ייצור החלב.
במידה ויש לך גודש בשד תוכלי לשאוב את החלב על מנת להפחית את הלחץ, אך במידה ואת בתהליכי גמילת התינוק מהנקה מוטב לסחוט מעט את השד כל מנת לשחרר מעט חלב ללא משאבה על מנת לא להגביר את ייצור החלב. 


 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222