איך מניקים תינוק

הנקת התינוק נחשבת לאינסטינקט אימהי אך בפועל אימהות רבות מתקשות להניק וממש סובלות מנושא ההנקה ושואלות אותנו איך להניק נכון. הנקת התינוק אמורה להיות חוויה כאשר עושים זאת נכון. אז איך מניקים תינוק בעצם, על זאת ועוד במדריך הבא.
 

אך להניק או כיצד מתחילים?

  1. איך מניקים תינוק? הדבר הראשון שעלייך לעשות זה להרגיש בנוח. ישנן אימהות המרגישות בנוח ויכולות להניק בכל מקום, אחרות מעדיפות פרטיות. זהו עניין אישי, בחרי את המקום שבו הכי נוח לך כמו כורסה נוחה בבית.
  2. הנקה נכונה מתחילה באחיזה נכונה של התינוק; יש להחזיק את התינוק כאשר פניו מופנות לכיוון גופך, השתדלי להחזיק את ראשו וכתפיו בקו ישר עם גופו.
  3. לאחר שאת מחזיקה את התינוק נכון, קרבי אותו על השד ובעדינות דחפי את הפטמה לפיו. כאשר התינוק אוחז נכון את הפטמה בפיו זה נראה כך, שפתו התחתונה מתקפלת אחורנית והעטרה נמצאת מעל השפה העליונה של התינוק.
  4. הקשיבי לקולות שמשמיע התינוק, בשלב זה את אמורה לשמוע קולות בליעה.
  5. החליפי בין השדיים במהלך ההנקה. ישנן נשים הקושרות חוט על החזייה על מנת לזכור באיזה שד הניקו בפעם האחרונה.
 
אם הכל עבר בשלום את את יודעת איך להניק נכון, אך במידה ואת סובלת מכאבים בזמן ההנקה מומלץ לפנות לייעוץ אישי אצל יועצת הנקה, במיוחד אם נוצרו פצעים באזור הפטמה המעידים כי התינוק אינו אוחז נכון בפטמה. אם בזמן ההנקה את מרגישה אי נוחות, הפסיקי לרגע ונסי למצוא תנוחה טובה יותר.

אם התינוק יונק באותו הרגע תוכלי להפריד בעדינות בין פיו לפטמה בעזרת האצבע.
 
 

איך להניק - משך ההנקה

בזמן ההנקה התינוק לוקח הפסקות, זהו דבר טבעי. תינוקות יונקים חלב אם לפחות 8 פעמים ביום אך בהחלט יתכן שתדירות ההנקה תשתנה לפי רצון התינוק. אין צורך לנסות לכפות על התינוק לינוק, הניחי לו לינוק עד שיחליט להפסיק.
 
אם הכל עבר בשלום אז את יודעת איך מניקים תינוק, בעזרת הטכניקה הנכונה ההנקה הופכת לפשוטה. באופן טבעי אמהות רבות חוששות שהתינוק אינו יונק מספיק. אם התינוק מעלה במשקל ויש לו יציאות סדירות אז הוא מקבל מספיק חלב ואין צורך לדאוג ללא סיבה. 


 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222