איך מניקים נכון?

לאחר תשעת חודשי ההיריון מגיע הרגע המרגש של הלידה. מעכשיו עלייך לטפל בתינוק בצורה מסורה ולדאוג לתזונתו. הנקה ראשונה היא אירוע מרגש אך גם מלחיץ לנשים רבות אשר אינן יודעות איך מניקים נכון. הדבר הראשון שיש לנו להגיד לך זה הירגעי, ההנקה היא אינסטינקט אימהי ואינה דבר מסובך כלל וכלל. זה טבעי להרגיש לחוצה לקראת הנקה ראשונה אך נסי ליהנות מזה. אז במיוחד עבור האימהות לעתיד, מדריך קצר איך מניקים נכון.
 

הנקה ראשונה

 אז התינוק נולד, כולך מרגשת ומבולבלת אבל התינוק צריך לאכול. הנקה ראשונה של התינוק מתבצעת כבר בשעה הראשונה שלאחר הלידה. זהו הזמן בו לתינוק רפלקס מציצה חזק והוא רוצה לינוק. לא תמיד הוא יונק באופן מיידי, לעתים במהלך הנקה ראשונה התינוק מתחיל בליקוק הפטמה והעטרה ורק אחר כך מתחיל לינוק.
 
הנקה ראשונה היא הרבה יותר מהזנת התינוק, זהו רגע מיוחד בו התינוק יותר את קשרי האהבה הראשונים עם האם. בשלב זה התינוק מתרגל לחום גופה של האם ומרגיש איתה בנוח. התינוק יונק חלב המכיל רכיבים חיסוניים חשובים. הנקה ראשונה גם מסייעת לאם בהוצאת השלייה והפחת הדימום - ההנקה עוזרת לכווץ את הרחם.
 

איך מניקים נכון?

 הנקה נכונה צריכה להתבצע משני השדיים. ראשית כל יש לתת לתינוק לינוק משד אחד וכאשר התינוק משחרר את השד יש להציע לו את השד השני. יתכן שבשלב זה התינוק לא ירצה להמשיך לינוק, אל דאגה בהנקה הבאה התחילי מהשד שממנו עדיין לא ינק. ניתן לקשור חוט כל החזייה או להשתמש בכל אמצעי אחר שנראה לך על מנת לזכור מאיזה שד ינק התינוק בפעם האחרונה. כאשר מחליפים שדיים ניתן לנצל את הרגע להחלפת חיתול במידת הצורך או לתת לו לפלוט גזים (גרעפס). במידה והתינוק אינו רוצה לינוק מהצד השני אך את מרגישה גודש, ניתן לשאוב קצת חלב על מנת להפחית את הלחץ.
 
לא ניתן לתזמן את ההנקה לפי השעון, התינוק הוא זה שמחליט מתי הוא רוצה לינוק, דבר שיכול להיות לכל אורך שעות היממה. ההנקה היא יותר מהזנת התינוק, זהו צורך ביולוגי ורגשי של התינוק.

מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222