גודש - איך להקל על גודש בחזה בהנקה?

תחושת גודש בחזה בהנקה היא דבר שרוב רובן של הנשים חוות ואין צורך להתרגש מזה. זה אמנם גורם לתחושת אי נוחות אך ישנן שיטות איך להקל על גודש בחזה. הגודש לגורם לתחושה של שדיים קשיחות וכואבות והעור מקבל צבע מבריק ואדום. הוצאת חלב במצב זה עלולה להיות קשה, גם לך וגם עבור התינוק.  אז מה בעצם גורם לתחושת הגודש בחזה ואיך להקל על גודש בחזה ואף למנוע אותו? על זאת ועוד במאמר הבא.
 
כאשר השדיים יותר מידי מלאות בחלב נוצרת תחושת הגודש בחזה, תחושה מציקה ולא נוחה. ישנן מספר סיבות מדוע נגרם גודש בחזה בהנקה. כאשר ישנו שינוי בכמויות החלב אותן יונק התינוק והגוף שלך ממשיך לייצר את אותן כמויות חלב שהורגל מתחילה להיווצר הבעיה של גודש בחזה.

זה יכול להיות כאשר התינוק מתחיל להיגמל ולצרוך מזונות מוצקים, כמות ההנקות יורדת ואם לא עושים זאת בהדרגה יכול להיווצר גודש בחזה. נשים רבות חוות את הגודש בחזה בימים הראשונים שלאחר הלידה, ימים בהם לפעמים התינוק עדייו אינו יונק טוב.
 

האם ניתן למנוע גודש בחזה בהנקה?

במקרים רבים הגודש נגרם כתוצאה מניסיון של נשים לקבוע זמני האכלה לתינוק, ניסיון שנידון לכישלון מראש. זמני האכלה קבועים אינם תואמים לצורכי התינוק ולא למחזור ייצור החלב של גופך. הנקה סדירה לכל אורך שעות היממה (8-15 פעמים ביממה) בדרך כלל מבטיחה הנקה חלקה וללא היווצרות גודש בחזה.

כמו כן רוטציה בין השדיים היא חשובה על מנת לאזן את כמויות החלב ולהימנע מגודש בשד ממנו התינוק אינו יונק. יש להיזהר במיוחד בתקופת הגמילה מההנקה, אם לא עשים זאת בהדרגה הגוף מייצר חלב כפי שהורגל בעוד היניקה יורדת בצורה דרסטית ואז מתקבל גודש בחזה.
 

איך להקל על גודש בחזה?

ברמת העיקרון על מנת להקל על גודש בחזה יש להוציא ממנו חלב, דבר המפחית את הלחץ. ניתן לעשות זאת באמצעות לחיצות ידניות המאפשרות למעט חלב לצאת. במידה וזה לא עוזר ניתן לבצע שאיבת חלב.

השאיבה יוצרת הקלה מיידית גם במקרים של שד גדוש במיוחד. אל תגזימי בשאיבה כאשר יש לך גודש בשד, הדבר יוצר בגוף תחושה של ביקוש והוא מגביר את ייצור החלב.  על מנת להקל על תחושת הכאב ניתן להניח על השד קומפרסים קרים וגם לעסות את השד בטרם ההנקה. 

 

מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222