אחסון חלב אם

כיצד מאחסנים חלב אם? האם במקרר או במקפיא? כמה זמן ניתן להחזיק חלב אם במקרר? איך מפשירים ואיך מחממים, על זאת ועוד במדריך הבא.
 

מדוע לאחסן חלב

ישנן שתי סיבות עיקריות מדוע לשאוב חלב אם ולאחסן אותו לשימוש מאוחר יותר. סיבה אחת לשאיבת חלב ואחסונו היא על מנת להגביר את ייצור החלב - ככל שאת מניקה יותר או שואבת חלב, כך את מעודדת את גופך לייצר יותר חלב. הסיבה השנייה היא הצורך הפרקטי לספק לתינוק חלב אם גם ברגע אינך יכולה או רוצה להניק את התינוק. חלב אם, גם אם הוא חלב אם במקרר, תמיד עדיף על פורמולות המזון לתינוקות.
 

אחסון חלב אם

כאשר את מאחסנת חלב אם במקרר, מומלץ לרשום על הבקבוק את תאריך השאיבה זה עוזר מאוד. ניתן לאחסן חלב אם במקרר למשך 3-5 ימים ובטמפרטורה שאינה עולה על 4 מעלות.

במידה ואת לוקחת חלב אם לנסיעות, שמרי עליו בצידנית אטומה עם קרח אבל לא ליותר מ 24 שעות. בטמפרטורת החדר זמן האחסון המומלץ הוא שלוש ארבע שעות. לגבי הקפאה, במידה ומדובר בהקפאה עמוקה (מינוס 18 מעלות) לשישה חודשים עד שנה. חלב שהוקפא והופשר במקרר יכול להחזיק 24 שעות מרגע ההפשרה.
 
חשוב מאוד להקפיד על אחסון חלב אם בתוך כלי אחסון נקיים. העדיפו כלי זכוכית או כלי פלסטיק ושקיות חלב שנועדו במיוחד למטרה זו של אחסון חלב אם במקרר. השתמשתי בכלי אחסון נפרד לכל שאיבה, כך תוכלי לשלוט היטב על תאריך התפוגה. ניתן לערבב חלב משאיבות שונות, אך יש לעשות זאת לאחר שקורר.

כמו כן ניתן להוסיף חלב קר למכל עם חלב קפוא, אך יש לעשות זאת בכמויות קטנות על מנת לא לגרום להפשרת החלב הקפוא.
 
 

הפשרה וחימום של חלב אם

את החלב הקפוא יש להפשיר ולחמם, גם חלב אם במקרר שאינו קפוא יש לחמם. אין לחמם את החלב במים רותחים או במיקרוגל. כאשר מדובר באחסון חלב אם קפוא ניתן להפשיר כשעה מחוץ למקרר ואז לחמם באותו בצורה שבה מחממם חלב אם קר שלא הוקפא - בתוף כלי עם מים חמים

 
מעוניינת לשמוע פרטים נוספים? 
_______________________________
מכשיר עיסוי שד חדשני המסייע:
להנקה יעילה,
לשאיבה יעילה,
להשגת חלב איכותי

ולייצור מוגבר
​_______________________________

קראי עוד על CUPit
 

 

עכשיו ניתן לרכוש באתר.

הקלידי את פרטי ההזמנה והמוצר יישלח אלייך

Facebook
או התקשרי: 052-4115222